4
Квітень 2024року
слово редактора

Традиційність VS Інноваційність

Коли реформа НУШ була лише на старті, спостерігалася тенденція ідеалізувати все нове, сучасне й інноваційне в освіті. Миттю модними стали нестандартні педагогічні об’єднання, що в стані ейфорії пропагували нововведення, цікаві підходи, ділилися знахідками й досвідом. Це був золотий час піднесення Вчителя, а ще — народження педагогів-зірок, з якими, приміром, редакція журналу «Заступник директора школи» співпрацює й досі.

На мою особисту думку, нині градус захоплення інноваційністю cпав до оптимального рівня. Адже за останні роки школа прийшла до розуміння, що не вона одноосібно визначає ефективність освітнього процесу. Уміння застосовувати традиційні й перевірені часом підходи так само важливе, як і майстерність використання нового. А якщо це все підкріплюється сильною особистістю Вчителя — ось це успіх!

Квітневе число журналу — про баланс між перевіреним і новим, традиційним та інноваційним. Цей баланс забезпечує стійкість і водночас упевнений поступ. Хоч яку статтю візьмете — про шкільне медіа, прийоми рефлексії у початкових класах чи мотиваційні прийоми — в основі традиційні методи роботи з учнями. Просто вони майстерно обплетені сучасними принципами педагогіки, приправлені індивідуальним підходом і оздоблені ІКТ. І це, на нашу думку, оптимальний рецепт ефективного навчання.

Та місце для експериментування й інновацій у чистому вигляді в нас теж знайшлося. І йдеться, звісно, про заключні уроки нашої Програми підвищення кваліфікації, присвяченої формувальному оцінюванню, зокрема способам та інструментам активного залучення учнів. Опануйте уроки, пройдіть тестування й отримайте офіційний сертифікат про підвищення кваліфікації на 6 академічних годин, що відповідає 0,2 кредита ЄКТС.

Незабаром розпочинається передплата на друге півріччя. Тож не відкладайте на потім. Зателефонуйте за номером 0 800 21 20 12 (безплатно) або завітайте до інтернет-магазину shop.expertus.media. А щоб бути в курсі освітянських новин, стежте за порталом Педрада oplatforma.com.ua.

Будьмо сильними, тримаймося гідно, пишаймося Україною, Збройними силами й собою!

З повагою
головний редактор Ірина Лахнеко

  • !
    Бех Іван — директор Інституту проблем виховання НАПН України, д‑р психол. наук Савінова Наталія — шеф-редактор Експертус Освіта
    Репчанська Тетяна — методист відділу організації масових заходів Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України Святенко Олена — заступник директора департаменту — начальник управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України
    Ільченко Лариса — керівник видавничої групи «Освіта» Цифрового видавництва Експертус Челомбітько Вікторія — перший заступник начальника Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
  • !
    Васильєва Оксана — заступник директора з виховної роботи спеціалізованої школи № 291 з поглибленим вивченням англійської мови, Київ  
  • !

    ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ШКОЛИ
    Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти

    0 44 586 56 06
    0 800 21 20 12
    shop.expertus.media
    oplatforma.com.ua

    Головний редактор,
    відповідальний за випуск

    Ірина Лахнеко
    [email protected]

    Над випуском працювали
    Ірина Лахнеко
    Галина Федорова

    Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора

    Передрук матеріалів журналу «Заступник директора школи», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця

    Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції

    © Цифрове видавництво Експертус, 2024

Київ
2024

№ 4, 2024
Національний мультипредметний тест: графік проведення у 2024 році